Loading Events

  « All Events

  • This event has passed.

  FOTOWTOREK #42 + PROJECT WOW #2

  August 4, 2015 // 19:00 - 22:00

  Najbliższe spotkanie fotograficzne podzielone będzie na dwie części:

  1. PHOTO&BEER

  …czyli klasycznie jak co dwa tygodnie będziemy prezentować swoje zdjęcia, omawiać je, krytykować i się nimi zachwycać w nieformalnej atmosferze przy piwie/cydrze/lemoniadzie/etc. Zachęcam wszystkich do odważniejszego wyrażania negatywnych konstruktywnych opinii ;) Koniec końców spotykamy się po to, by się motywować do nieustannego rozwoju, a nie tylko pławić w pochwałach i dokarmiać swoje ego ;)

  WAŻNE INFO: Proszę o przesłanie zdjęć do prezentacji (w liczbie ok. 15) na maila: fk.fotografiakrakow@gmail.com do poniedziałku do godziny 23:59 ;) W tytule maila proszę wpisać datę spotkania oraz imię i nazwisko. Zdjęcia koniecznie w formacie przyjaznym internetowi, tj. długość dłuższego boku – 2048 pikseli przy zdjęciach horyzontalnych albo 1000 pikseli przy zdjęciach wertykalnych; rozdzielczość 72 dpi. Zdjęć na pendrive’ach nie przyjmujemy już.

  Wybrane fotografie trafią później do naszego albumu EDITOR’S PICKS.

  2. PROJECT WOW: street photography

  Na poprzednim spotkaniu ruszyliśmy z mini-projektem o roboczym kryptonimie “WOW” ;) Pomysł na to ćwiczenie zrodził się po przejrzeniu bazyliarda zdjęć z kategorii Landscape na portalu 500px. Podobno najlepiej uczyć się fotografii przeglądając cudze zdjęcia, a wiele krajobrazowych ujęć na 500px po prostu miażdży… Z tym, że po dodaniu kilkuset z nich do “ulubionych” uświadomiłam sobie, że jestem wprawdzie w stanie od razu ocenić, które zdjęcie jest moim zdaniem fenomenalne, a które “ok”, ale tak naprawdę nigdy nie zastanawiam się, w czym tkwi różnica – co decyduje o tym, że jedna fotografia jest WOW, a druga “tylko” bardzo dobra/dobra.

  Zadanie polega zatem na tym, by przewertować internety i wybrać kilkanaście/kilkadziesiąt fenomenalnych zdjęć z danej dziedziny fotografii, a potem przeanalizować je i zastanowić się nad tym, co sprawia, że robią na nas takie wrażenie, co decyduje o tym, że zachwycają – w zakresie formy, treści, sprzętu jakim zostały zrobione. Na spotkaniu przedstawiamy wyciągnięte wnioski, poparte kilkoma przykładami zdjęć WOW i OK (tj. takimi, w których danego czynnika zabrakło, bądź mógł być lepiej wykorzystany). A potem dyskutujemy.

  A wszystko tak naprawdę po to, by uświadomić sobie, czego brakuje naszym zdjęciom i co musimy poprawić/zmienić, by osiągnąć efekt WOW; o jakich czynnikach musimy pamiętać, by robić lepsze zdjęcia.

  Ostatnio zajmowaliśmy się fotografią krajobrazową i choć dyskusja była dłuuuga, to myślę, że takie przejrzyste wypunktowanie wniosków było bardzo przydatne – czy znacząco wpłynie na jakość naszych zdjęć to się dopiero okaże ;)

  Na najbliższym spotkaniu zajmiemy się moim zdaniem jeszcze ciekawszym tematem – fotografią uliczną. Wnioskami z przeprowadzonych “ćwiczeń” podzielą się tym razem Aga, Aga, ja i Bartek, ale każdemu polecam zrobić sobie taką analizę samemu i włączyć się w dyskusję, lub po prostu przyjść posłuchać :)

  ***

  Spotykamy się o godzinie 19.00 w Domówka Cafe na Kazimierzu.

  Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy dopiero dołączyli do grupy oraz niezdecydowanych, którzy wybierają się do nas od dawna, ale z różnych powodów jeszcze nie dotarli :) Dla niewtajemniczonych – siedzimy przy stoliku po lewej stronie od wejścia w rogu. Poznacie nas po laptopie z jabłuszkiem ;)

  Do zobaczenia!
  Zespół FK

  Details

  Date:
  August 4, 2015
  Time:
  19:00 - 22:00
  Event Category:
  Website:
  https://www.facebook.com/events/393083040891369/

  Organizer

  Zespół FK
  Email:

  Venue

  Domówka Cafe
  Miodowa 28
  Kraków, Poland
  + Google Map